Blog auto komisu BART-CAR Opole

sobota, 26 października 2013 11:21

Obowiązki kupującego po zakupie auta z drugiej ręki.

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Auto Handel Bart-Car Opole Auto Handel Bart-Car Opole Bart-Car Bartosz Kabarowski

Chciałbym dzisiaj przybliżyć jakie obowiązki ma kupujący samochód używany(zarejestrowany w Polsce) po zakupie w komisie lub od osoby prywatnej.

1. Opłata skarbowa. Jeśli samochód został zakupiony w komisie na fakturę marżę lub fakturę VAT to wówczas kupujący jest z takiej opłaty zwolniony. Każde auto kupione od prywatnego właściciela na umowę kupna-sprzedaży podlega opłacie skarbowej w wysokości 2% od wartości rynkowej pojazdu. Opłaty należy dokonać w okresie do 14 dni od daty zakupu.

2. Przerejestrowanie pojazdu. Zgodnie z zapisem widniejącym w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, kupujący ma obowiązek przerejestrować pojazd w terminie do 30 dni od daty zakupu. Warto sprawdzić przy okazji ważność badania technicznego auta. Wydział Komunikacji lub Starostwo nie przerejestruje samochodu w którym przegląd techniczny jest ważny krócej niż 30 dni. 

3. Ubezpieczenie pojazdu. Sprawę ubezpieczenia pojazdu należy załatwić w możliwie najkrótszym czasie. Możemy zdecydować się na kontynuację ubezpieczenia otrzymanego w dniu zakupu lub wypowiedzenie polisy i ubezpieczenie się w innej firmie ubezpieczeniowej. Jeżeli decydujemy się na kontynuację ubezpieczenia to wówczas powinniśmy wystąpić o rekalkulacje składki OC. 

4. Podstawowe wymiany. Po zakupie napewno trzeba wymienić olej oraz wszystkie płyny. Następnych wymian pilnować zgodnie z zaleceniami producenta lub mechanika. Warto również przyjrzeć się w jakim stanie jest pasek lub łańcuch rozrządu. Warto pamiętać, że łańcuszki również czasem nadają sie do wymiany.

Bartosz Kabarowski

Kalendarz

« Maj 2016 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

O blogu

Blog motoryzacyjny powstały z myślą o Klientach auto komisu BART-CAR. Nowinki, statystyki i inne interesujące informacje.

Kontakt

BART-CAR Opole
parking Auchan (ZWM)
tel. 605 055 792
formularz kontaktowy »

Ta strona korzysta z plików cookie. Możesz zgodzić się na ich przyjmowanie poprzez ukrycie komunikatu. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności.

Akceptuję pliki cookie dla tej strony: